CO ZROBIĆ, GDY PIES UCIEKA?


Post ten skierowany jest dla osób, które pozwalają swoim psom na bieganie bez smyczy, pod nadzorem właściciela, na terenie bezpiecznym do wykonywania takiej aktywności.
Są psy, które w domu zachowują się doskonale. Słuchają nas, wykonują komendy, można rzec wzorowe zwierzaki. Jednak, gdy wyjdziemy z nimi na zewnątrz, zapominają o brzmieniu swego imienia. Co zrobić w takiej sytuacji. Jest kilka sposobów.1). ZABAWA W CHOWANEGO.
Zabawa dająca możliwość nauki to doskonałe połączenie. Podczas spaceru znajdź sobie kilka miejsc, za którymi możesz się ukryć. Może to być drzewo, inne rośliny, cokolwiek jest w Twoim otoczeniu i jesteś w stanie się za tym skryć. Po ściągnięciu psiej smyczy schowaj się za jednym z tych miejsc, oczywiście w taki sposób, aby pies Cię nie zauważył. Gdy zorientuje się, ze nie ma Cię w pobliżu, powinien zacząć szukać właściciela, ponieważ jego stado się rozproszyło. Gdy już Cię odnajdzie pochwal go sowicie. Po takiej zabawie (zwłaszcza, gdy się powtarza) zrozumie, ze nie może się zanadto oddalać, bo istnieje szansa,że Cię zgubi. Bawię się w ten sposób z Leonem i teraz zawsze sprawdza, czy jestem blisko, do tego stopnia, że ciężko jest znaleźć moment, w którym można się schować tak, aby mnie w trakcie nie przyłapał.

2). PRZYKUCNIJ.
Gdy przykucniesz pies ze swojej perspektywy uzna, ze skoro Twoja sylwetka się zmniejszyła to musisz być bardzo daleko, a skoro jesteś daleko to trzeba wracać, żeby Cię nie zgubić. Jest to podobny sposób działania do poprzedniego punktu. Z mojego doświadczenia również bardzo efektywny.

3). UCIEKAJ.
Kolejna forma zabawy. Tym razem polega na udawaniu, że uciekasz. Psu ciężko się oprzeć, gdy widzi uciekający obiekt. Dodatkowo mamy odrobinę ruchu i zabawy dla siebie, a gdy pies Cię dogoni, również chwilę na pochwałę zwierzaka. Lubię korzystać także z tego sposobu.

4).  ZACIEKAW GO.
Skacz, machaj rękami. Skoro dziwnie się zachowujesz to musisz mieć jakiś doskonały powód do tego i oczywiście on musi sprawdzić co się dzieje w Twojej okolicy.

Podsumowując sprowadź naukę psa do zabawy. Posłuży to nie tylko jego umiejętnościom, ale również Tobie i waszej wzajemnej relacji.

Pytanie: Pozwalasz swojemu psu na bieganie bez smyczy? Znasz miejsce, w którym możesz sobie na to pozwolić? Słucha Cię wtedy? Trzyma się niedaleko?

Pozdrawiam, Anna.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Instrukcja obsługi Psa domowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka