KARMA DLA PSA. Na co zwrócić uwagę?

Większość osób kupując karmę dla psa sugeruje się tym co jest w danej chwili reklamowane (zwłaszcza, gdy karma jest przedstawiona jako zdrowa i tania). Okazuje się jednak, ze większość karm niekoniecznie nadaje się do żywienia psa, a nawet może powodować problemy zdrowotne. Zastanówmy się więc, jak wybrać karmę, aby nasz zwierzak był w pełni zdrowy, a nasz portfel nie świecił pustkami.
Pierwsze nad czym musimy się skupić to rodzaj karmy, jaką będziemy podawać psu. Mamy do wyboru karmę suchą (psie chrupki), karmę wilgotną (w puszkach) lub dania przyrządzane w domu. Jeżeli sami przygotowujemy karmę, musimy znać się na składzie dania dla psa oraz jego zapotrzebowaniu na składniki pokarmowe, aby piesek był zdrowy. Sucha i wilgotna karma jest łatwiejsza w obsłudze, ponieważ powinna zawierać odpowiedni skład dostosowany do masy, wieku, a nawet stanu fizjologicznego psa.


                WAŻNE!!!
Jeżeli zmieniasz karmę swojemu psu rób to stopniowo, odpowiednio zwiększając jej ilość. W ten sposób zapobiegamy problemom trawiennym, a zwłaszcza biegunce.

Na co należy zwrócić uwagę?

1.       Uczulenia.
Jeżeli zdajesz obie sprawę, iż Twój pies na coś uczulony sprawdzaj czy nie ma tego składnika w karmie.

2.       Skład.
Większość karm w swym składzie zawiera tylko kilka procent mięsa. Bardzo często białko zwierzęce jest zastępowane białkiem roślinnym. Biorąc pod uwagę, iż psy potrzebują jeść mięso, kilka procent mięsa w karmie to za mało.

3.       Cena.
Nie zawsze jest tak, że zdrowe karmy o lepszej jakości są droższe. Sprawdź ile kosztuje Cię kupno popularnej karmy gorszej jakości w ciągu miesiąca, a ile zapłaciłbyś za większe opakowanie karmy premium (karma lepsza jakościowo)w tym samym czasie, z uwzględnieniem ilości karmy jaką podaje się psu zgodnie z zaleceniami producentów. Z moich obliczeń wynikło, że mniej zapłacę za karmę premium i dodatkowo psiak dostaje karmę wysokiej jakości.

4.       Dodatkowe zalety.
Karma może być dostosowana do Twojego psa. Zwłaszcza jeżeli ma on problemy z nadwagą, żołądkiem lub inne dolegliwości, które można zminimalizować przez podawanie karmy przystosowanej do danej psiej przypadłości.

WAŻNE!!!
W celu zminimalizowania możliwości wystąpienia skrętów żołądka  zwłaszcza u dużych psów, dobrze jest godzinę przed i po posiłku unikać aktywności (spacery, zabawy).

Pytanie: Jaki rodzaj karmy podajesz swojemu psu?


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Instrukcja obsługi Psa domowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka