PIES W AUCIE. CO ZROBIĆ, ABY PODRÓŻ Z PSEM PRZEBIEGŁA SPOKOJNIE?

Pies w aucie. Co zrobić, aby podróż z psem przebiegła spokojnie?
W życiu każdego właściciela psa przychodzi ten czas, gdy potrzebujemy przetransportować naszego pupila. Może to być wyprawa z rodzinna, przejazd do ładnego miejsca na spacer, czy wizyta u weterynarza. Co zrobić, aby podróż przebiegła spokojnie i bezpiecznie zarówna dla psa jak i dla Ciebie?

1.       PRZEDE WSZYSTKIM.
Staraj się, aby trasa nie trwała w nieskończoność. Dłuższa podróż w upalne dni powinna być wykluczona. NIGDY nie zostawiaj psa samego w aucie, zwłaszcza w lecie, co jest wielokrotnie powielane i może zakończyć się tragicznie.

2.       ZAPOZNANIE SIĘ.
Nie każdy pies pała entuzjazmem na widok auta, więc dobrze jest oswajać go z nim. Można  zapraszać go do środka, gdy samochód jest zaparkowany i stworzyć tam miejsce, które kojarzy się pozytywnie przez np. podawanie smakołyków, pieszczoty, czy zabawę. Stwórzmy mu przyjazne skojarzenia. Mój Leon do tego stopnia uwielbia jazdę autem, że gdy moja siostra przestawia samochód, idzie z nią, siada na przednim fotelu, patrzy przez szybę i jest szczęśliwy mogąc  z nią jechać przez tą minutę. Cała sytuacja jest bardzo zabawna dla obserwatora.

3.       PRZYGOTOWANIE.
Aby podróż przebiegła bezpiecznie pies powinien mieć wyznaczone swoje miejsce, tak aby nagle w trakcie prowadzenia samochodu nie znalazł się na kolanach kierowcy. W tym celu dobrze jest posiadać psie pasy do samochodu. Przypina się je do psiej obroży tak jak smycz, a następnie montuje w zapięciu do pasów przy fotelu. Lepiej jest umieścić psa na tylnym siedzeniu. Niektórzy wożą swoje zwierzaki w transporterach, co może być również dobrym rozwiązaniem zwłaszcza na dłuższe trasy, jednak ja preferuję sposób z psimi pasami. Przed ich zakupem należy upewnić się, czy pasują do konkretnego modelu auta. Można zapytać się sprzedawcy lub kupić pasy posiadające różne końcówki odpowiednie do większości samochodów.

4.       PRZED PODRÓŻĄ.
Najważniejsze jest, aby przed podróżą nie podawać psu posiłku. Uchroni go to przed ewentualnymi nudnościami i ogólnie przed złym skojarzeniem nieprzyjemnego uczucia w żołądku z samochodem. Dobrze jest także, gdy wyjdziemy z psiakiem na spacer przed wyruszeniem w trasę. Wyładuje trochę swej energii i będzie potrzebował odpoczynku, który może mieć miejsce właśnie w aucie.

5.       PRZERWA.
Pamiętajmy o tym, aby psiak miała możliwość wyprostowania łapek i załatwienia swoich potrzeb fizjologicznych. Także należy pamiętać o podawaniu mu wody.

Pytanie: Podróżujesz ze swoim psem? Jak to znosi? Używasz pasów, czy transportera?Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Instrukcja obsługi Psa domowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka